Last updated
    Gabriel Pec

    Gabriel Pec

    Brazil flagBrazil
    Ünlü

    association football player

    Doğum Tarihi

    February 11, 2001

    Burç

    Aquarius

    Doğum Yeri

    Petrópolis, Brazil

    Yaş

    25 yaşında

    Boy

    5 ft 9 in (175 cm)

    Hakkında

    Gabriel Pec, Brezilyalı profesyonel futbolcu. Cruzeiro'da ve Campeonato Brasileiro Série A'da kanat oyuncusu olarak oynuyor. Elektrik gibi hızı, yakın top kontrolü ve korkusuz driplingleriyle tanınan Pec, Vasco da Gama'nın ünlü gençlik sisteminden çıktı ve Brezilya futbolunun en heyecan verici genç forvetlerinden biri haline geldi. 2026 itibarıyla Cruzeiro'da düzenli bir ilk 11 oyuncusu olan Pec, 100'ün üzerinde profesyonel maça çıktı ve kıtalararası bir turnuvada Boca Juniors'a attığı unutulmaz gol de dahil olmak üzere büyük anlarda sahne alarak artan bir üne sahip.

    İlk yıllar ve geçmiş

    Gabriel Fortes Chaves, 11 Şubat 2001'de Rio de Janeiro eyaletinde bir dağ şehri olan Petrópolis'te doğdu. Çok küçük yaşlardan itibaren futbola ilgi duydu ve memleketinin dar sokaklarında ve küçük sahalarında top koşturdu. Ailesi onun ham yeteneğini erken fark etti ve hayalini destekleyerek onu Brezilya'nın en tarihi kulüplerinden biri olan Vasco da Gama'nın gençlik akademisine kaydettirdi.

    Pec, Vasco'nun gençlik yapılanmasında 17 yaş altından 20 yaş altına ve rezerv takıma kadar her seviyede ilerledi. Antrenörler, onun bire birde defans oyuncularını geçme konusundaki doğal yeteneği ve gol önündeki soğukkanlılığı karşısında şaşkına döndü. Tekniğini ve taktiksel farkındalığını geliştirmek için yıllar harcadı, genellikle antrenmandan sonra dripling çalışmaları yaptı. Büyük çıkışı 2021'de, A takıma yükseltilip profesyonel ilk maçına çıktığında gerçekleşti ve bu yükselişinin başlangıcı oldu.

    Kariyer gelişimi

    Pec, Vasco da Gama için ilk profesyonel maçına 2021'de çıktı. Ertesi yıl Campeonato Brasileiro Série B'de düzenli bir ilk 11 oyuncusu oldu, 38 maçta 8 gol attı ve Vasco'nun en üst lige yükselmesinde kilit rol oynadı. 2023'te Série A'ya iyi uyum sağladı, tüm turnuvalarda 43 maça çıktı ve en yüksek ulusal seviyeye ait olduğunu kanıtladı.

    Ocak 2024'te Pec, Cruzeiro'ya kalıcı transferini tamamladı ve Aralık 2028'e kadar sözleşme imzaladı. Bu hareket kariyerinde büyük bir adımdı ve Mineirão'da hızla taraftarların gözdesi haline geldi. Öne çıkan anlarından biri, 2024 Copa Sudamericana'da Boca Juniors'a karşı Son 16 Turu'nda kritik bir gol atarak Cruzeiro'nun toplamda 2-1 öne geçmesine yardımcı olduğu andı. 2025'e gelindiğinde ilk 11'deki yerini sağlamlaştırdı ve 2026'ya Cruzeiro hücumunun kilit bir figürü olarak girdi.

    Kariyer zaman çizelgesi

    2021Vasco da Gama için profesyonel ilk maçına çıkar
    2022Düzenli ilk 11 oyuncusu olur, Série B'de 8 gol atar, Vasco'nun yükselmesine yardımcı olur
    2023Série A'da ilk tam sezonunu oynar, 43 maça çıkar
    2024-01Vasco da Gama'dan Cruzeiro'ya 2028'e kadar kalıcı sözleşmeyle transfer olur
    2024Copa Sudamericana Son 16 Turu'nda Boca Juniors'a karşı kritik gol atar
    2025Cruzeiro'nun ilk 11'inde yerini sağlamlaştırır

    Kamuoyu imajı ve tarzı

    Brezilya medyasında Gabriel Pec, klasik bir Brezilyalı kanat oyuncusu olarak tanımlanır: becerikli, hızlı ve direkt. Oyunu, defans oyuncularını geçmek ve driplingler ile hızlı kombinasyonlarla şans yaratmak üzerine kuruludur. Massa Azul olarak bilinen Cruzeiro taraftarları, onu iş ahlakı ve geri koşma isteği nedeniyle benimsemiştir. Belirgin bir hayran adı veya imza sevinci yoktur, ancak Boca Juniors'a attığı gol onu kulüpte kült bir figür haline getirmiştir. Sosyal medyada mütevazı ve odaklanmış bir izlenim bırakır, maç özetlerini kişisel hayatından kesitlerle harmanlar.

    Şöhret ve hayran kitlesi

    Gabriel Pec's fanbase is as straightforward as his game: no formal name, no organized campaigns, just the roar of the Massa Azul every time he cuts inside. The Cruzeiro faithful have taken to him for his relentless work rate and that fearless dribbling, but there's no documented fandom identity beyond the club's own. He's not the type to cultivate a cult of personality, his Instagram is training clips and quiet moments with his girlfriend, Larissa Andrade. The devotion is real, but it's the kind that shows up in matchday noise, not in hashtags or billboards.

    In the global fame stakes, iFANN's Global Fame Engine has evaluated Gabriel Pec, and as of August 2026, he is EVALUATED_UNRANKED, meaning he does not currently hold a placement in the published rankings, whether the Global Top 1,000 or any Top-100 scope list. It's a neutral statement, not a slight, his renown is still building, driven by flashes of brilliance like that goal against Boca Juniors and a transfer saga that made headlines across Brazil.

    What he lacks in ranking, he makes up for in story. The defining moment of his recent career came in July 2026, when a brutal tackle from Internacional's Víctor Gabriel left him with a broken tibia. The injury itself was bad enough, but the aftermath turned into something unprecedented: a Brazilian court ruled that Víctor Gabriel's suspension would last until Pec fully recovers and returns to training. It was a landmark decision, covered by ESPN, The New York Times Athletic, and UPI, a legal twist that made Pec a symbol of resilience and, in a strange way, of justice. Fans and media will be retelling that one for years.

    İlginç bilgiler ve efsaneler

    Gabriel Pec's nickname is a family-given name from childhood, not a stage moniker. He emerged from Vasco da Gama's famed youth academy, the same system that produced legends like Romário and Philippe Coutinho. His transfer from Vasco to Cruzeiro in 2024 was one of the biggest stories in the Brazilian January window, and he later moved to LA Galaxy before returning to Brazil. At the under-20 level, he earned 5 caps for Brazil and scored 1 goal. Off the pitch, he is active on Instagram, sharing training clips and personal moments with his girlfriend, Larissa Andrade.

    The most iconic chapter of his career so far unfolded in July 2026. After Cruzeiro announced his signing for a $12 million fee from LA Galaxy, Pec suffered a broken tibia from a tackle by Internacional defender Víctor Gabriel. What followed made football history: a Brazilian court ruled that Víctor Gabriel's suspension would last until Pec fully recovers and returns to training. The decision was widely reported as unprecedented. It turned a grim injury into a story of accountability that fans still talk about, a moment that defined Pec's resilience and changed the conversation around player protection.

    Önemli sözler

    It was a special moment for me. Playing in the Mineirão with this shirt, scoring a goal like that, is a dream. I am very happy to help the team.

    Aile ve özel yaşam

    Gabriel Pec aile hayatını nispeten gizli tutar. Petrópolis'te ailesi tarafından büyütüldü; ailesi, futbol hayallerini küçük yaştan itibaren teşvik etti ve Vasco'nun akademisine katılmak için Rio de Janeiro'ya taşınmasını destekledi. Ebeveynlerini veya kardeşlerini kamuya açık bir şekilde adlandırmamıştır. 2026 itibarıyla model ve fenomen Larissa Andrade ile ilişkisi vardır, ancak çocukları yoktur. Pec'in bilinen herhangi bir evcil hayvanı yoktur.

    Önemli bağlantılar

    Gabriel Pec, genç olarak geliştiği ve profesyonel futbola adım attığı Vasco da Gama ile yakından ilişkilidir. Cruzeiro'da deneyimli takım arkadaşları ve kulübün teknik ekibiyle birlikte oynar. Kız arkadaşı Larissa Andrade, sosyal medya paylaşımlarında sıkça yer alan Brezilyalı bir model ve fenomendir.

    İlişkiler ve flört geçmişi

    2026 itibarıyla:Çıkıyorile Larissa Andrade

    Gabriel Pec'in kamuya açık flört geçmişi sınırlıdır. 2024 itibarıyla Brezilyalı model ve fenomen Larissa Andrade ile ilişkisi vardır. Çift, sosyal medyada sık sık fotoğraf paylaşır ve ilişkileri hayranlar arasında yaygın olarak bilinir. Bundan önce, doğrulanmış başka uzun süreli ilişki veya yüksek profilli kaçamak kaydı yoktur. 2026 itibarıyla Pec ve Andrade hâlâ birliktedir, ancak nişanlı veya evli değillerdir.

    • ÇıktıLarissa Andrade2024 - günümüzGüncelPec, 2024'te Brezilyalı model ve fenomen Larissa Andrade ile çıkmaya başladı; çift 2026 itibarıyla hâlâ birlikte.

    2026 yılında maaş ve servet

    $3 Million

    iFANN editör ekibinin tahmini

    iFANN's editorial research currently estimates Gabriel Pec's net worth at $3 million. The bulk of that wealth comes from his salary at Cruzeiro, where he signed a contract through 2028. His January 2024 move from Vasco da Gama included a signing bonus, and his subsequent transfer to LA Galaxy and back to Cruzeiro in 2026 added to his earnings. As a young player at a major Brazilian club, he likely has local endorsement deals, though none are publicly reported at a national level. He does not have major real estate or investment holdings publicly known.

    Ödüller ve nişanlar

    No awards registered yet. Ödüller sayfasını gör

    Tanındığı işler

    Cruzeiro

    2024 · Winger

    Vasco da Gama

    2021 · Winger

    Anahtar Kelimeler

    Gabriel PecGabriel Fortes ChavesCruzeiroVasco da GamaBrezilyalı futbolcukanat oyuncusu

    Kısa Bilgiler

    Meslek
    association football player
    Doğum
    +2001-02-11
    Doğum Yeri
    Petrópolis
    Cinsiyet
    Erkek
    Burç
    Aquarius

    Kişisel bilgiler

    Tam Adı
    Gabriel Fortes Chaves
    Boy
    5 ft 9 in (175 cm)

    Sıkça Sorulan Sorular

    Gabriel Pec kaç yaşında?
    Gabriel Pec, 11 Şubat 2001'de doğdu ve 2026 itibarıyla 25 yaşındadır.
    Gabriel Pec kiminle çıkıyor?
    Gabriel Pec şu anda Brezilyalı model ve fenomen Larissa Andrade ile ilişki yaşıyor. 2024'ten beri birlikteler.
    2026'da Gabriel Pec'in serveti ne kadar?
    Gabriel Pec'in servetinin 3 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor; bu, ağırlıklı olarak Cruzeiro'daki maaşı ve transfer imza bonusundan oluşuyor.
    Gabriel Pec hangi pozisyonda oynuyor?
    Gabriel Pec öncelikle her iki kanatta da kanat oyuncusu olarak oynar, ancak aynı zamanda ofansif orta saha olarak da görev yapabilir.
    Gabriel Pec'in çocuğu var mı?
    Hayır, Gabriel Pec'in kamuoyu tarafından bilinen herhangi bir çocuğu yok.

    Sosyal Medya

    Topluluğa katıl

    hayran tartışıyor